החשבון שלי

יומן המסע כעוגן

היומן מלווה את המסע לאורך כל השנה, ואיתו מתחילים את המסע – התוכנית נפתחת בחלוקת היומן לילדים. יומן הוא עוגן משמעותי ביותר לפעילות ולשימת לב למסע האישי ולתהליך. דרך היומן הילדים מפתחים את היכולת להבחין בדרך שלהם, בחוזקות וגם באתגרים וההתמודדויות; מודעות עצמית זאת תומכת ביכולת הניהול העצמי ומשפיעה על ההתפתחות בכל התחומים.

 

את זמן הכתיבה ביומן מלווים פרקי מפרש בוקר, סדרת פרקי השמע של התוכנית. הפרקים הם מעין מנטורינג שמלווה את ההרהור והכתיבה. חשוב שלא לכוון את הילדים, ובאופן כללי לא לשים לב מה הם עושים בזמן הכתיבה. אם ילד מניח את הראש או בוהה בחלון, זה בסדר גמור, אנחנו עובדים כאן על מוטיבציה וחיבור לעולם פנימי ולחווית הכתיבה וההתפתחות, ולכן חשוב מאוד שלא להתערב בתהליך.

מה יש לעשות בזמן שמיעת הפרקים והכתיבה?

כלום! תהנו מזמן נינוח בכיתה. תוכן הפרקים מיועד גם עבורכם, ונכתב מתוך חשיבה עליכם כחלק מהמכלול של בית הספר כקהילה חברתית, לומדת ומתפתחת. הכנו גם לכם מחברות כתיבה לזמן הזה – מחברת מזח. תהנו!

חשוב מאוד:

כמובן שאין לעיין ביומנים של הילדים, אלא אם כן הם ביקשו זאת במפורש. תתפלאו כמה דברים יגיעו אליכם באופן טבעי, דווקא כשהילדים ממוקדים באופן חופשי בעולם הפנימי שלהם, ללא לחץ חיצוני.