החשבון שלי

מִפרשׂ בוקר עם נקוּדוֹת

תוכנית מִפרשׂ הבוקר לכיתה א׳ כוללת גם היכרות עם סימני הניקוד, תוך סיפור על רקע היסטורי המתפתח לאורך כל השנה, ומתרחש בטבריה – שבה לפני כאלף שנה התפתח הניקוד. דרך דמויות מרתקות ועשירות – מר ניקוד, צאצא של חכם אהרון בן אשר, הנקדן המפורסם מטבריה; ניקי, ילדה המתגוררת בטבריה עם אחיה שלומקה, אוהבת נקודות ולומדת להיות נקדנית אמיתית; וג׳אקו, צאצא למשפחת תוּכֵי ג׳אקו־קונגו ותיקה שסייעה להעביר את הניקוד מדור לדור – הילדים לומדים להכיר את עולם הניקוד לנופה של טבריה והכנרת, בהנאה ומתוך חיבור אמיתי לסיפור ולמורשת של הניקוד.
 כמו כל פרקי מפרש הבוקר, הפרקים תומכים בהתפתחות רגשית, חברתית ואוריינית, ועובדים במשולב עם הכלים השונים בתוכנית, המשמשים כ״עוגן״ לפעילות היומית. בפרקי כיתה א׳ יש גם סדרה של שמונה ספרים לרכישת סימני הניקוד (עם התייחסות להיבטים רגשיים וחברתיים), וגם הם מחולקים כ״עוגן״ במסגרת פעילות הבוקר.
ריכזנו כאן את הפרקים העוסקים בסימני הניקוד. שימו לב שהפרקים משולבים בתוכנית לאורך כל השנה, הם מרוכזים גם כאן לצורך תמיכה בהוראה שלכם לאורך השנה – כך תוכלו להתאים את התוכנית אליכם, אם יש לכם סדר לימוד שונה מהמקובל; לעזור לילדים להתקדם בלימוד בקצב המתאים להם; ולחזור על חומרים קודמים בהתאם לצורך. 
אנו בחולם מוצאים חשיבות רבה בתוכנית של כיתה א׳ – זאת שכבת הגיל שמשפיעה יותר מכל שנות היסודי על התפתחות הילדים וצמיחתם לאורך החיים. נשמח לכל הצעה ותובנה, אתכם בדרך הזאת. 
עוד לא מכירים את התוכנית שלנו לא׳? מוזמנים להתרשם מהפרקים ולהכיר – 

טבריה ויומן: פרק הפתיחה לכיתה א׳

מלכת שווא: פרק היכרות עם סימן הניקוד שווא