החשבון שלי

תמיכה בבתי ספר בקו העימות

אנו שואפים לתמוך בקהילות רבות ככל האפשר בתקופה המורכבת הזאת. פנו אלינו וננסה לעזור לכם כפי יכולתנו. 

כבר תרמנו ערכות שלמות לבתי ספר מפונים ושחוו אובדן במלחמה, וכבתי ספר מפונים לא היו להם תקציבים מסודרים ויכולת לרכוש תוכניות לתמיכה. יש לנו גם תוכנית סבסוד לבתי ספר שחוו קושי משמעותי בתקופה הזאת וזקוקים להיקף יותר משמעותי של התוכנית, בכל שכבות בבית הספר, ביחס למסגרת התקציבית שמתאפשרת להם. נשמח לעזור גם לכם, פנו אלינו אם יש קושי מיוחד.

ומה אם הילדים שלי לא נמצאים בתקופה הזאת בבית הספר? 

משפחות רבות חוות בתקופה הזאת קושי בל יתואר, חווינו לאחרונה דברים שלא צפינו מעולם שיקרו בישראל, ואנו מקווים שלעולם לא יקרו עוד. בדרך כלל חוֹלָם מתקשרת עם בתי ספר בלבד, ולא עם משפחות ובודדים. אך בתקופה כזאת, נעשה כל מה שביכולתנו – פנו אלינו וננסה מה שאפשר.

דרכי התמיכה שקיימות כיום בחוֹלָם: 

  1. תוכנית ״מפרש בוקר לשעת חירום״ – נגישה לכל מסגרת הזקוקה לה;
  2. תוכנית ״מפרש בוקר עם נקודות״ – התוכנית המיוחדת שלנו לכיתה א׳, ואותה אנו תורמים לבתי ספר וקהילות שנפגעו במלחמה, כדי לתמוך בתהליך החשוב של תחילת הלמידה בכיתה א׳;
  3. תוכנית ״מפרש ועוגן״ הקלאסית שלנו, התומכת בהתמודדות והתפתחות בכל ההיבטים, מבחינה רגשית, תקשורתית ואוריינית, ואנו תומכים באמצעותה בקהילות רבות – בסבסוד מיוחד לתקופת המלחמה. 

מה תרומתה של התוכנית?

התוכנית תורמת לשמירה על יציבות רגשית בתקופה לא פשוטה, יחד עם שמירה על רצף, המשכיות וצמיחה. 

התוכנית גם תורמת להידוק הקשר בין הילדים ובינם לבין הצוות – מה שחשוב במיוחד בתקופה זאת של שינויים רבים בצוותי בית הספר (אם בעקבות מילואים, ואם בעקבות שינויי מקום מאזורי הגבול).